Študijná cesta Schaeffler Tour

Katarína Rudincová Centrum Excelentnosti 4.0, Novinky

V máji 2023 sme sa zúčastnili študijnej cesty  Schaeffler Tour spoločne so žiakmi našej školy – Jakub Boháčik, Tomáš Jargaš, Peter Laš, Matej Mrmus, Jakub Slučiak, Miroslav Šutý.

 

Naša cesta začínala 8. mája 2023 do tréningového centra  Schaeffler Buhl.  Riadili sme sa podľa vopred pripraveného plánu.  Cestovali sme viac ako 10 hodín.

9. máj – Buhl – tréningové centrum. Oboznámili sme sa s jednotlivými pracoviskami a začali sme pracovať na projekte.

10. máj – Opäť v spoločnosti Schaeffler. V tréningovom centre v Buhl žiaci pracovali na projekte. Vyrobené hodiny si mohli zobrať domov ako pamiatku. Okrem hodín si odniesli aj ružu z kovu.

11. máj – Naša cesta viedla do Múzea Mercedes-Benz v Stuttgarte. Toto múzeum oslavuje automobil, ktorý v roku 1886 vynašiel Carl Benz. Výstava zahŕňa niektoré z najstarších automobilov, ktoré boli kedy vyrobené, až po legendárne pretekárske autá a futuristické výskumné vozidlá.

12. máj – BMW múzeum v Mníchove a Múzejný ostrov Mníchov. Videli sme rôzne značky pretekárskych áut, parné lokomotívy, pennyfarthing so spaľovacím motorom. Oboznámili sme sa takmer so všetkým, čo môžeme použiť na pohyb po celom svete. Tri výstavné plochy rozprávali príbehy mestskej dopravy, cestovania a mobility. Po takomto úžasnom zážitku sme si pozreli krásne časti mesta Mníchov.

13. máj – V deň odchodu sme sa zastavili v Čokoládovni Hauswirth v obci Kittsee neďaleko Bratislavy. Svojimi výrobkami sa preslávila nielen v Rakúsku, ale aj po celej Európe, Amerike aj Austrálii. Niektoré z čokoládových dobrôt sa predávajú aj v našich obchodoch.

 

 

 

Bolo super, ale doma je len  doma 

Bc. Jozef Kýška a Bc. Miroslav Balát

majstri odbornej výchovy