SEDLČANSKÝ POHÁR

Pavol Pavlus Novinky, Úspechy žiakov

V dňoch 20. – 22. januára 2023 som sa spolu s tímom Kysuckí Strojníci v zložení: Andrej Podolák, Dávid Červeník, Natália Beláková , Jakub Vrábel, Timotej Kucák a Juraj Kocourek  zúčastnil pretekov  o Sedlčanský pohár, ktoré sú 4. časťou seriálu Hydrogen RC Chalenge Cup. Tieto preteky sa konali v priestoroch Gymnázia a Střední odborní školy ekonomické v  Sedlčanoch.

V piatok 20.1. sme po sedemhodinovej ceste dorazili na miesto konania pretekov a hneď sme absolvovali komentovanú prehliadku priestorov školy. Potom sme si prezreli miesto konania závodu v školskej telocvični. Keďže sme boli požiadaní o pomoc so zabezpečením online prenosu celých pretekov, pustili sme sa do príprav a montáže streamovacej techniky.

21.1. sme absolvovali rýchle raňajky a potom sme sa už pripravovali na samotné preteky. Pretekársky tím v zložení: Červeník, Podolák a Beláková sa predstavil so svojím modelom Hyper 200 a po technickej kontrole sa postavil na štart štvorhodinového závodu. Kysuckí Strojníci vo veľmi vyrovnanom súboji s tímom Motol Speeders z Prahy napokon po sérii technických problémov zapríčinených aj absenciou hlavného mechanika tímu, skončili na krásnom druhom mieste.   

KIA Team Kysuce jazdiaci opäť vo farbách tímu HC Verva Racing Team 44 z Litvínova tiež súťažil veľmi vyrovnane o tretie miesto s tímom ISŠA Brno Hydrocar . Napokon, asi 20 minút pred koncom pretekov, praskla spojovačka riadenia na našom závodnom špeciáli z roku 2019. Aj napriek rýchlej oprave – za čo vďačíme tímu RC Racing Hubálov – skončil na výbornom 4. mieste.

Oba tímy opäť predviedli skvelý výkon a nemajú sa za čo hanbiť. Naše závodné špeciály sú už značne opotrebované, a tak je čas začať stavať nové, lebo v apríli tohto roku sa uskutočnia Majstrovstvá SR H2GP 2023.

                                                                                  Vedúci tímu Bc. Bohumil Belák