Študijná cesta KIA TOUR 2

Katarína Rudincová Centrum Excelentnosti 4.0, Novinky

 

V nedeľu 15. 10. 2023 sme v zložení –  Ing. Pavol Pavlus, Bc. Bohumil Belák a 6 žiaci duálneho vzdelávania spoločnosti KIA SLOVAKIA, s. r. o. vyrazili na študijnú cestu do Nemecka.

Prvou zastávkou bolo mesto Ingolstadt. Ubytovaní sme boli v Maritim Hotel&Congress Centrum Ingolstadt, kde sme využívali služby wellness centra.

V pondelok 16. 10. 2023 sme absolvovali návštevu Audi múzeum mobile a presunuli sa do mesta Stuttgard do Abalon Hotel Ideal. Večer sme si so žiakmi pozreli mesto.

V utorok 17. 10. 2023 sme v Stuttgarde navštívili Mercedes-Benz Museum, Porsche Museum a presunuli sa do mesta Frankfurt do Dorint Hotel Main Taunus, tu sme strávili 2 dni.

V stredu 18. 10. 2023 sme navštívili centrálu KIA MOTORS Europe Gmbh v meste Frankfurt, pozreli si výhľad  zo strechy Frankfurt Main Tower, plavili sme sa  loďou po rieke Mohan.

Vo štvrtok 19. 10. 2023 sme sa presunuli do mesta Sinsheim, kde sa nachádza Technik Museen Sinsheim Speyer, ktoré má na streche hangáru lietadlá Concorde a Tupolev a obrovské množstvo ďalších exponátov. Pozreli sme si aj 3D kino. Poobede sme zašli do miestneho aquaparku Thermen&Badewelt Sinsheim a po 4 – hodinovej prehliadke múzea trochu zrelaxovali. Večer sme sa ubytovali v Hoteli Sinsheim.

V piatok 20. 10. 2023 sme po raňajkách v Hoteli Sinsheim absolvovali 300 kilometrovú dlhú cestu do BMW Welt/BMW Museum v Mníchove. Po prehliadke sme sa vydali domov.

 

Celá študijná cesta naplnila naše očakávania a v mnohom ich aj prekročila. Pobyt prebehol bez problémov, a tak sme si ho užili. Spokojní sme boli s ubytovaním aj s programom, ktorý bol zameraný aj odborne, ale mali možnosť poznať aj kultúrne pamiatky, technické múzeá. Študenti mali jedinečnú príležitosť lepšie sa spoznať, vznikli nové priateľstvá, tie staré sa prehĺbili. 

Veríme, že to zvýši atraktívnosť našej školy, konkurencieschopnosť a jej individuálnu schopnosť odlíšiť sa od iných škôl. Boli nám ponúknuté zážitky, ktoré budú lákať nových žiakov a oslovovať zároveň aj ich rodičov. Naša škola poskytla týmto pridanú hodnotu z pozitívnych emócií a zážitkov, spomienok, ktoré sa dúfam premietnu do pozitívnej motivácie všetkých zúčastnených.

Ing. Pavol Pavlus a Bc. Bohumil Belák