Zájazd Paríž – Londýn

Katarína Rudincová Novinky

 

ZÁJAZD PARÍŽ – LONDÝN

22. 04. – 26. 04. 2024

Je neskoré pondelkové ráno, ešte posledné organizačné záležitosti a môžeme vyraziť smer DOBRODRUŽSTVO.

Čaká nás takmer 20 hodinová cesta do Paríža. Začiatky bývajú ťažké, ale zvládli sme to.

Ráno nastupujeme do parížskeho metra a o chvíľu už stojíme pred Eiffelovou vežou – neskutočná stavba. Tí najodvážnejší si užívajú výhľad z výšky 275 metrov.

Počas plavby po rieke Seina si máme možnosť obzrieť najznámejšie pamiatky. Deň v Paríži sme zakončili na Elyzejských poliach – obrovskej nákupnej promenáde. Deň bol náročný, plný zážitkov, všetci sa už tešíme na hotel, vďační sme najmä za pohodlnú posteľ. Samozrejme, hladoši ešte stihli obehnúť miestne reštaurácie.

Ďalší deň našej dobrodružnej cesty začíname skromnými, ale chutnými raňajkami – francúzske bagety sú „mňamka“. K hraniciam a Eurotunelu je to kúsok a cesta cez tunel trvá približne pol hodiny. Naša prvá zastávka v Anglicku je mestečko Canterbury známe svojou katedrálou. Objavovanie Anglicka začíname potulkami po jeho historickom centre.

Výpravu po Londýne začíname v časti zvanej Greenwich, nachádza sa tu observatórium, nultý poludník a replika lode Cutty Sark. Nasleduje rýchly presun k lodi, ktorá nás vysádza v časti pomenovanej The City of London neďaleko múzea Tower of London a ikonického mosta Tower Bridge.

Noc trávime v hoteli blízko najväčšieho Londýnskeho letiska Heathrow. Ráno vyrážame čerství užiť si ostatný deň v Londýne.

Ani sme sa nenazdali a je tu posledný deň v Londýne. V pláne je prechádzka historickým centrom. Krátko sa pristavujeme pri Buckinghamskom Palace , presúvame sa cez Trafalgar square až k China Town. Tu máme krátky rozchod.

Nakoniec sme si nechali návštevu Londýnskeho akvária a oblasť Westminster s neprehliadnuteľným Big Ben-om.

Ešte posledná adrenalínová jazda metrom, nástup do autobusu a kývame na rozlúčku:

„Dovidenia Londýn, možno raz…“

Prikladám link:    úžasný zájazd

Mgr. Ingrid Backová