NESKLAMALI A DOKÁZALI SVOJU KVALITU

Pavol Pavlus Novinky, Úspechy žiakov

 V dňoch od 9. – 10.12.2022 sme sa spolu s tímom Kysuckí Strojníci v zložení Andrej Podolák, Dávid Červeník, Miloš Rakovan , Natália Beláková, Jakub Vrábel , Timotej Kucák a Juraj Kocourek zúčastnili pretekov ISŠA Hydrogen Cup, ktoré organizoval Tím ISŠA Brno Hydro Car. Preteky sa konali v priestoroch Integrovanej strednej  školy automobilovej v Brne.

Jednalo sa o v poradí tretie preteky seriálu Hydrogen RC Challenge Cup, do ktorých sme dostali pozvanie od organizátorov tohto seriálu, ktorý organizujú školy zapojené do českého národného kola pretekov H2GP.

V piatok 9.12.  sme po 3-hodinovej ceste dorazili na miesto konania pretekov a hneď sme absolvovali komentovanú prehliadku priestorov školy a dielní. Potom sme si prezreli miesto konania závodu v školskej telocvični. Keďže sme boli požiadaní o pomoc so zabezpečením online prenosu celých pretekov, pustili sme sa do príprav a montáže streamovacej techniky.

Ubytovanie bolo zabezpečené pre členov tímu v priestoroch telocvične, vedúci tímov spali na internátnych izbách, ktoré sú súčasťou bloku telocvične.

Ráno 10.12.sme absolvovali rýchle raňajky  a potom sme sa už pripravovali na samotné preteky. Pretekársky tím v zložení: Červeník, Podolák, Rakovan, Beláková sa predstavil so svojím modelom Hyper 200 a po technickej kontrole sa postavili na štart štvorhodinového závodu. Druhý  tím – KIA Team Kysuce v zložení: Vrábel, Kucák a Kocourek sa na štart postavil vo farbách tímu HC Verva Racing Team 44, ktorý na posledných pretekoch opustili dvaja členovia, a tak z tímu ostali len dve dievčatá – Adela a Lenka, ktoré samé nedokázali preteky odjazdiť. Náš KIA tím si na preteky priniesol aj vlastný model Ford GTH, ktorý je upravený prototyp z Majstrovstiev sveta 2019 v Prahe. Je to model 3. generácie s nainštalovaným vodíkovým pohonom z modelu 5. generácie roku 2022. Tento model má zaujímavé vlastnosti, a tak dokáže konkurovať aj modelom ostatných tímov.

Oba tímy odviedli skvelú prácu aj v depe,  aj na dráhe. Kysuckí Strojníci suverénnym spôsobom odjazdili celkom 807 kôl za 4 hodiny a s pohodlným náskokom 57 kôl pred druhým tímom zvíťazil. KIA Team Kysuce vo farbách HC Verva Racing Team 44 odjazdil 745 kôl a so stratou len 5 kôl sa umiestnil na 3. mieste.

Okrem toho sme mali perfektne prevedený PIT stop, tu chalani dokázali výmenu vodíka za menej ako 5 sekúnd. Získali si tak uznanie aj od ostatných tímov, ktoré sa pri tejto výmene nedokázali dostať pod 30 sekúnd.

 POĎAKOVANIE PATRÍ:

 

                                                                                          Vedúci tímu Bc. Bohumil Belák