PRVÉ MIESTO JE DOMA

Pavol Pavlus Novinky, Úspechy žiakov

Tím Kysuckých Strojníkov v zložení: Andrej Podolák, Dávid Červeník, Miloš Rakovan, Patrik Jakubík a jeho noví členovia Jakub Vrábel a Timotej Kucák, sa zúčastnil 14. – 15.10. 2022 v priestoroch SOU Hubálov pretekov Hydrocup Chalenge 2022. Preteky zorganizoval Tím RC Racing Hubálov zo SOU Hubálov.

Bol to úvodný závod nového ročníka pretekov Hydrogen RC Chalenge Cup, na ktorý sme dostali od organizátorov pozvanie.

Pretekársky tím v zložení Červeník, Podolák, Rakovan, Jakubík a nováčik Vrábel sa predstavili svojim modelom Hyper 200 a po technickej kontrole sa postavili na štart štvorhodinového preteku. Timotej Kucák spolu so mnou zabezpečoval online prenos z tohto podujatia, pretože sa na škole organizoval aj DOD.

Tím odviedol skvelú prácu ako v depe, tak aj na dráhe, kde suverénnym spôsobom odjazdil celkom 916 kôl za 4 hodiny.  Dokonca sa im podarilo odjazdiť najrýchlejší čas na jedno kolo a to 10,663 sekundy. Okrem toho sme mali perfektne prevedený PIT stop, kde chalani dokázali výmenu vodíka za menej ako 5 sekúnd. Získali si tak uznanie aj od ostatných tímov, ktoré sa pri tejto výmene nedokázali dostať pod 30 sekúnd. Celkovo sme sa teda umiestnili na prvom mieste a odniesli sme si pohár pre víťaza.

Celý tím odviedol skvelú prácu, ktorá bola napokon aj ocenená. Za výbornú organizáciu celých pretekov treba pochváliť hlavne Jána Janíčka z tímu RC Racing Hubálov, ktorý celú akciu zorganizoval za  pomoci Martina Laxu z tímu HC Werva Racing Team 44 z Gymnázia v Litvínove, kde sme tiež pozvaní na ich časť seriálu Hydrogen RC Chalenge Cup 2022.

 

          vedúci tímu Bc. Bohumil Belák