Máme majstra Slovenska v motokrose

Katarína Rudincová Novinky, Úspechy žiakov

 

Dňa 24. 09. 2023 sa stal majstrom Slovenska v motokrose v triede MX Junior 125 náš žiak

Samuel Kurňava,

 

ktorý navštevuje prvý ročník študijného odboru mechanik mechatronik.

Samo pochádza z Rudiny. 

Motokros je druh motocyklového športu. Preteky sa jazdia na uzavretých terénnych tratiach a motocykle sú špeciálne konštruované pre jazdu v teréne. Preteky sa rozdeľujú do výkonových kategórií podľa kubatúry.

Celý seriál pretekov organizovala Slovenská motocyklová federácia. Zúčastnených bolo cca 170 účastníkov. Dosiahnuť víťazstvo bolo veľmi namáhavé, víťaz musel  úspešne odjazdil 11 kôl po namáhavých tratiach. Prvé kolo sa konalo 23. 04. 2023 v Čataji a posledné jedenáste kolo sa konalo v Levoči.

Ako sám hovorí, je veľmi šťastný, že sa stal majstrom Slovenska v motokrose. Spolu s ním sa raduje aj jeho rodina a, samozrejme, gratuluje aj celá naša škola.

Samko nám poskytol rozhovor, citujem jeho slová: „S motokrosom som začal ako osemročný, doviedol ma k tomu otec, za čo mu veľmi pekne ďakujem. Namáhavé tréningy sa stali mojim koníčkom. Prvé roky boli veľmi ťažké. Časom sa dostavili aj úspechy. Podarilo sa mi vyhrať Slovenský pohár v triede 65 cm3, mal som vtedy 10 rokov. V triede 85 cm3 som skončil na druhom mieste. Tento rok sa mi podarilo stať sa majstrom Slovenska. Odjazdil som aj medzinárodné majstrovstvá, kde som bol kvôli technickým problémom celkovo 6., ale i to považujem za úspech.“

Samkovi držíme palce a želáme mu ďalšie úspechy.