Majstrovstvá Slovenska H2 GRAND PRIX Slovakia  Final 2023

Pavol Pavlus Centrum Excelentnosti 4.0, Novinky, Úspechy žiakov

Majstrovstvá Slovenska H2 GRAND PRIX Slovakia  Final 2023 v Bratislave sú úspešne za nami …

 

Tímy Kysuckí Strojníci za Schaeffler a KIA team Kysuce za Kia Slovakia nesklamali a reprezentovali nielen svojich sponzorov, ale hlavne našu školu a aj náš kraj, a to najlepšie ako sa dalo. Pre nás to bolo fantastické, lebo nováčik súťaže KIA team Kysuce predbehol ostrieľaných pretekárov a získal 3. miesto.

Naše prototypy RC modelov,  ktoré sme dokončili len 2 dni pred majstrovstvami, mali od začiatku až do konca pretekov obrovské množstvo problémov a porúch, ktoré však oba tímy s obrovským nasadením a neskutočnou rýchlosťou okamžite riešili a nevzdávali sa, ani keď im zhorel motor. Obom tímom sa podarilo dokázať, že fungujú ako hodinky a úspechy dosahujú  vďaka svojej vášni a vedomostiam, pretože diaľkovo ovládané autá poháňané vodíkovými palivovými článkami si sami navrhli, skonštruovali a spojazdnili. Výsledky tak hovoria za všetko:

 

Kysuckí Strojníci z počtom 1187 kôl skončili na 2. mieste

KIA team Kysuce z počtom 1174 kôl na 3. mieste a dokonca zajazdili aj najrýchlejšie kolo pretekov s časom 12,649 sekundy.

 

Náš tím bude súčasťou tímov z celého sveta a budú súťažiť na svetovom finále H2GP, ktoré je naplánované  na september v Las Vegas.

Som nesmierne hrdý na všetkých členov nášho, v podstate jedného veľkého tímu, ktorý ma rešpektuje do posledného slova a fungujú spolu bez ohľadu na to, ktorá firma ich sponzoruje.

KIA team Kysuce: Jakub Vrábeľ, Juraj Kocourek, Timotej Benjamin Kucák, Natália Beláková

Kysuckí Strojníci:  Andrej Podolák, Dávid Červeník, Miloš Rakovan, Miroslav Šutý, Mojmír Pavol Podolák, Juraj Staňo

 

Patrí Vám  za to veľké ĎAKUJEM.

                                                                                             Vedúci tímu Bc. Bohumil Belák