ITAPA EXPO 2022 Od Dubaja k Dunaju

Pavol Pavlus Novinky

Dňa 9. 9. 2022 sme sa s tímom Kysuckí Strojníci v zložení Dávid Červeník a Miloš Rakovan zúčastnili dvojdňového festivalu inovácii zo Slovenska a z EXPO Dubaj 2020 s názvom ITAPA EXPO 2022 Od Dubaja k Dunaju. Na vlastné oči sme si vychutnali tie najpútavejšie exponáty slovenských pokrokových firiem a inštitúcií v spojení s tým najlepším zo slovenského pavilónu na EXPO DUBAJ 2020. Čakalo nás množstvo diskusií so zaujímavými spíkrami, ale aj atraktívne aktivity. Nenechali sme si ujsť jedinečnú príležitosť ocitnúť sa v spoločnosti dubajských exponátov a spoznať slovenských inovátorov na jednom mieste.

Ako majstri SR v pretekoch RC vodíkových modelov sme dostali možnosť odprezentovať naše úspechy v oblasti vývoja, konštrukcie a súťaženia s našim prototypom RC modelu na hybridný vodíkový pohon. Festival sa konal na nábreží Dunaja pred SND, kde mali bratislavské školy svoje stánky a predvádzali svoje úspechy v oblasti inovácií. My sme dostali priestor na prezentáciu na veľkom pódiu za pomoci veľkoplošnej LED obrazovky, kde bolo premietané naše prezentačné video a popritom bol rozhovor s moderátorkou akcie. Absolvovali sme tiež komentovanú prehliadku exponátov, ktoré vystavovali slovenské firmy v slovenskom stánku na EXPO 2020 v Dubaji. Tiež sme dostali možnosť odfotografovať sa s prototypom vodíkového super športového automobilu MH2.

Na akcii sme strávili takmer celý deň, počas ktorého sme nadviazali kontakty na bratislavské stredné školy a možnú spoluprácu v rámci inovatívnych projektov.

 

Bc. Bohumil Belák